A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Podrobnosti | |
---|---|
Datum konání | 7. srpna 2005 – 13. května 2006 |
Počet týmů | 16 |
Konečné pořadí | |
1. místo | FC Slovan Liberec (2. titul) |
2. místo | FK Mladá Boleslav |
3. místo | SK Slavia Praha |
Statistiky | |
Počet zápasů | 240 |
Počet gólů | 567 (2,36 na zápas) |
Návštěvnost | 980 633 (4 086 na zápas) |
Nejlepší střelec | Milan Ivana (1. FC Slovácko) – 12 gólů |
Sesterské soutěže asociace | |
Pohár ČMFS | |
← 2004/05 | 2006/07 → |
Sezóna 2005/06 Gambrinus ligy je 13. sezónou v samostatné české lize. Začala 7. srpna 2005 a skončila 13. května 2006. Do tohoto ročníku postoupily z druhé ligy týmy FK SIAD Most, FC Vysočina Jihlava a FC Viktoria Plzeň. Po skončení sezóny do druhé ligy sestoupily FK Chmel Blšany a FC Vysočina Jihlava. Mistrem se stal tým FC Slovan Liberec.
Konečná tabulka
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Slovan Liberec | 30 | 16 | 11 | 3 | 43 | 22 | 59 |
2. | FK Mladá Boleslav | 30 | 16 | 6 | 8 | 50 | 36 | 54 |
3. | SK Slavia Praha | 30 | 15 | 9 | 6 | 56 | 34 | 54 |
4. | FK Teplice | 30 | 12 | 16 | 2 | 38 | 24 | 52 |
5. | AC Sparta Praha (C) (P) | 30 | 13 | 6 | 11 | 43 | 39 | 45 |
6. | FC Baník Ostrava | 30 | 10 | 10 | 10 | 35 | 32 | 40 |
7. | 1. FC Slovácko | 30 | 9 | 11 | 10 | 29 | 28 | 38 |
8. | FK Jablonec 97 | 30 | 10 | 7 | 13 | 35 | 39 | 37 |
9. | SK Sigma Olomouc | 30 | 10 | 7 | 13 | 34 | 44 | 37 |
10. | FK SIAD Most (N) | 30 | 10 | 6 | 14 | 34 | 41 | 36 |
11. | FC Tescoma Zlín | 30 | 8 | 11 | 11 | 27 | 33 | 35 |
12. | 1. FC Brno | 30 | 7 | 14 | 9 | 35 | 36 | 35 |
13. | FK Marila Příbram | 30 | 8 | 10 | 12 | 36 | 36 | 34 |
14. | FC Viktoria Plzeň (N) | 30 | 7 | 10 | 13 | 30 | 43 | 31 |
15. | FC Vysočina Jihlava (N) | 30 | 6 | 11 | 13 | 20 | 36 | 29 |
16. | FK Chmel Blšany | 30 | 5 | 11 | 14 | 22 | 44 | 26 |
- N = nováček (minulou sezónu hrál nižší soutěž a postoupil); C = obhájce titulu; P = vítěz českého poháru
Postup do 3. předkola Ligy mistrů 2006/07 | |
Postup do 2. předkola Ligy mistrů 2006/07 | |
Postup do 2. předkola Poháru UEFA 2006/07 | |
Postup do 2. předkola Poháru UEFA 2006/07 | |
Postup do Poháru Intertoto 2006 | |
Sestup do 2. ligy 2006/07 |
Statistiky
- Celkem diváků: 980 844 diváků
- Průměr diváků na zápas: 4 265 diváků
- Nejvyšší průměrná návštěvnost: AC Sparta Praha – 7 211 diváků na zápas
- Nejnižší průměrná návštěvnost: Chmel Blšany – 1 742 diváků na zápas
- Nejvyšší návštěva: 20 318 diváků, 24. kolo, AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 2:1
- Nejnižší návštěva: 580 diváků, 17. kolo, FC Vysočina Jihlava – 1.FC Brno 0:0
Soupisky mužstev
- V závorce za jménem je uveden počet utkání a branek, u brankářů ještě počet čistých kont
FC Slovan Liberec
Marek Čech (28/0/14), Zbyněk Hauzr (2/0/0) – Martin Abraham (21/2), Juraj Ančic (15/1), Jiří Bílek (12/1), Jan Blažek (6/1), Jakub Dohnálek (2/0), Filip Dort (14/2), Libor Došek (1/1), Josef Hamouz (20/0), Ivan Hodúr (25/4), Radek Hochmeister (19/1), Jan Holenda (18/4), Filip Hološko (15/6), Tomáš Janů (29/1), Pavel Košťál (27/2), József Magasföldi (3/0) Milan Matula (22/2), Petr Papoušek (27/2), Zbyněk Pospěch (24/5), Daniel Pudil (29/3), Tomas Radzinevičius (4/0), Peter Šinglár (26/1), Josef Tuma (6/0), Tomáš Zápotočný (24/4) – trenér Vítězslav Lavička, asistenti Josef Petřík, Michal Zach, Libor Macháček (1.–16. kolo) a Milan Veselý (16.–30. kolo)
FK Mladá Boleslav
Pavel Kučera (17/0/6), Miroslav Miller (14/0/2) – Miloš Brezinský (19/0), David Brunclík (6/0), Tomáš Čáp (17/1), Radim Holub (12/5), Petr Krátký (6/0), Marek Kulič (28/11), Jan Kysela (26/2), Marek Matějovský (26/4), Michal Ordoš (13/2), Marián Palát (21/2), Luboš Pecka (29/8), Jose Diogo Pires (6/0), Jiří Rychlík (24/1), Tomáš Sedláček (7/1), Pavel Simr (7/1), Jiří Skála (1/0), Martin Sviták (8/1), František Ševinský (29/3), Jaromír Šmerda (17/0), Ondřej Švejdík (24/1), Lukáš Vaculík (17/3), Jiří Vít (28/3) – trenér Dušan Uhrin, asistenti Petr Čuhel a Jiří Macháček (17.–30. kolo)
SK Slavia Praha
Matúš Kozáčik (16/0/4), Aleksander Šeliga (2/0/0), Michal Vorel (13/0/5) – Adauto (2/0), Ante Aračić (9/0), Martin Černoch (4/0), Milan Černý (5/0), Radek Dosoudil (8/0), Pavel Eliáš (3/0), Pavel Fořt (22/7), Gaúcho (10/5), Patrik Gedeon (5/0), Zoltán Hercegfalvi (9/0), Miroslav Holeňák (17/2), Tomáš Hrdlička (18/4), David Hubáček (19/0), Petr Janda (13/1), Lukáš Jarolím (29/4), David Kalivoda (11/2), Ivan Kováč (4/0), Matej Krajčík (24/3), Karel Kratochvíl (11/0), Martin Latka (13/2), Tomáš Pešír (15/1), Karel Piták (25/10), Jiří Studík (4/0), Marek Suchý (21/0), Michal Švec (10/0), Dušan Švento (23/5), Cesareo Victorino (4/0), Stanislav Vlček (30/10), Petr Zábojník (10/0), Martin Zbončák (9/0) – trenér Karel Jarolím, asistenti Petr Vrabec a Miroslav Janů
FK Teplice
Tomáš Poštulka (30/0/12) – Petr Benát (23/1), Ariel Damián Cólzera (2/0), Michal Doležal (26/5), Edin Džeko (13/3), Martin Fenin (16/2), Tomáš Hunal (27/0), Tomáš Jirsák (25/2), Pavel Karlík (1/0), Josef Kaufman (21/0), Martin Klein (19/1), Zdeněk Koukal (5/0), Jiří Kowalík (2/0), Pavel Krmaš (29/3), Karel Kroupa (8/0), Jiří Mašek (15/5), Karel Rada (29/1), Emil Rilke (28/1), Antonín Rosa (2/0), Vlastimil Ryška (3/0), Jiří Sabou (25/4), Ondřej Szabo (10/0), Jan Štohanzl (5/0), Dušan Tesařík (12/0), Adam Varadi (11/2) Pavel Verbíř (29/6) – trenér Vlastimil Mareček, asistenti Jiří Bartl, Svatopluk Habanec a Vladimír Počta
AC Sparta Praha
Jaromír Blažek (29/0/9), Tomáš Grigar (2/0/0) – Libor Došek (28/7), Václav Drobný (10/0), Michal Hanek (2/0), Ondřej Herzán (7/1), Jiří Jeslínek (3/0), Marek Jungr (1/0), Michal Kadlec (29/0), Karol Kisel (24/3), Daniel Kolář (7/1), Tomáš Kóňa (10/0), Luboš Loučka (5/1), Petr Lukáš (18/0), Mauro Lustrinelli (13/3), Miroslav Matušovič (28/5), Pavel Pergl (9/0), Martin Petráš (14/2), Adam Petrouš (13/0), Karel Poborský (6/1), Tomáš Poláček (17/4), Zdeněk Pospěch (29/5), Tomáš Řepka (13/0), Tomáš Sivok (15/3), Miroslav Slepička (16/1), Jan Šimák (18/0), Radoslav Zabavník (14/1), Lukáš Zelenka (28/8) – trenéři Jaroslav Hřebík (1.–9. kolo) a Stanislav Griga (10.–30. kolo), asistenti Jaroslav Šilhavý a Boris Kočí (1.–16. kolo), Jan Stejskal a Róbert Paldan (17.–30. kolo)
FC Baník Ostrava
Martin Raška (25/0/11), Petr Vašek (5/0/0) – Pavel Besta (30/0), David Bystroň (27/1), Petr Cigánek (5/0), Martin Čížek (16/1), Petr Čoupek (19/1), Josef Hoffmann (22/1), Maroš Klimpl (29/0), Michal Lesák (9/0), Martin Lukeš (15/4), Lukáš Magera (29/5), František Metelka (22/1), Vladimír Mišinský (8/0), Michal Papadopulos (15/5), Filip Racko (3/1), František Rajtoral (26/0), Radek Slončík (18/0), Zdeněk Staněk (20/0), David Střihavka (11/2), Petr Tomašák (13/1), Adam Varadi (13/6), Róbert Zeher (13/0), Libor Žůrek (23/5) – trenéři Jozef Jarabinský (1.–4. kolo) a Pavel Hapal (5.–30. kolo), asistenti Erich Cviertna a Dušan Vrťo (1.–4. kolo), Svatopluk Schäfer, Libor Pala (5.–8. kolo) a Jiří Neček (17.–30. kolo)
1. FC Slovácko
Petr Drobisz (29/0/12), Miroslav Ondrůšek (1/0/0) – Daniel Břežný (7/1), Jakub Bureš (2/0), Juraj Czinege (7/1), Petr Čoupek (1/0), Petr Filipský (3/0), Milan Ivana (29/11), Jiří Kowalík (1/0), Ondřej Kúdela (12/1), Mario Lička (28/1), Ondřej Lysoněk (15/0), Vladimír Malár (27/3), Pavel Malcharek (19/0), Pavel Němčický (18/0), Rudolf Obal (12/0), Michal Ordoš (12/0), Jan Palinek (10/0), Petr Pavlík (16/1), Milan Petržela (21/0), Tomáš Polách (21/1), Zbyněk Pospěch (1/0), Jan Rajnoch (28/2), Ferenc Róth (17/1), Thomas Sowunmi (24/4), Darko Šuškavčević (29/1), Martin Švejnoha (25/1) – trenér Ladislav Molnár (1.–10. kolo) a Stanislav Levý (11.–30. kolo), asistenti Luděk Zajíc (1.–16. kolo), Jaromír Piták a Jiří Jurásek (17.–30. kolo)
FK Jablonec 97
Jiří Bobok (3/0/0), Michal Špit (27/0/7), Jan Zelenka (1/0/0) – Miroslav Baranek (24/2), Václav Drobný (15/0), Tomáš Glos (7/0), Ladislav Grubhoffer (6/0), Richard Hrotek (24/0), Luboš Hušek (23/1), Josef Jindříšek (16/1), Rostislav Kiša (11/2), Filip Klapka (23/2), Michal Kordula (25/1), Štěpán Kučera (8/0), Jaroslav Laciga (6/0), David Lafata (14/3), Luboš Loučka (4/1), Tomáš Michálek (16/7), Petr Musil (6/0), Dušan Nulíček (8/0), Vladimír Pončák (19/0), Petr Smíšek (25/4), Jan Svátek (12/1), Jiří Svojtka (16/0), Zdeněk Šenkeřík (15/6), Karel Vrabec (3/0), Jozef Weber (29/1), Petr Zábojník (7/0) – trenér Petr Rada, asistenti Zdeněk Klucký a Radim Straka
SK Sigma Olomouc
Martin Blaha (3/0/0), Tomáš Lovásik (28/0/8) – Peter Babnič (17/2), Aleš Bednář (2/0), Rogério Márcio Botelho Gaúcho (6/2), Tomáš Glos (4/0), Martin Horáček (22/2), Michal Hubník (20/6), Roman Hubník (27/2), Martin Hudec (23/3), Aleš Chmelíček (10/3). Tomáš Janotka (2/0), Marek Kašťák (13/0), Radim Kopecký (3/0), Michal Kovář (25/1), Radim König (14/0), Ivo Krajčovič (5/0), Radim Kučera (2/0), Melinho (15/3), Ladislav Onofrej (28/4), Andrej Pečnik (13/0), Tomáš Randa (26/1), David Rojka (12/3), Filip Rýdel (27/1), Jan Schulmeister (11/1), Vojtěch Schulmeister (1/0), Radek Špiláček (18/0), Pavel Šultés (9/0), Kamil Vacek (9/0), Michal Vepřek (3/0), Martin Vyskočil (21/0) – trenér Petr Uličný, asistenti Karel Trnečka a Augustin Chromý
FK SIAD Most
Jaroslav Beláň (1/0/0), Martin Svoboda (30/0/8) – Martin Boček (11/1), Adam Brzezina (26/4), Radek Čížek (24/1), Michal Gašparík (13/1), André Hainault (13/1), Zdeněk Houšť (13/0), Martin Hruška (7/0), Ladislav Jamrich (4/0), Petr Jendruščák (28/2), Arnaud Kouyo (4/0), Tomáš Kulvajt (7/0), Michal Macek (22/1), Vincent Mendy (14/3), Jiří Novotný (26/0), Aleš Pikl (11/4), Tomáš Pilař (29/2), Tomáš Poláček (4/1), Jan Procházka (22/1), Lukáš Schut (1/0), Horst Siegl (29/9), Richard Sitarčík (9/0), Gratien Gaël Suarez (1/0), Aleš Škerle (29/0), Jaroslav Škoda (18/1), Václav Štípek (15/0), Roman Švrček (6/1), Vitali Trubila (1/0), Martin Zbončák (11/0) – trenér Přemysl Bičovský (1.–16. kolo) a Zdeněk Ščasný (17.–30. kolo), asistenti Jan Štefko a Martin Luger
FK Svit Zlín
Vít Baránek (20/0/9), Aleš Kořínek (2/0/0), Otakar Novák (8/0/1) – Martin Bača (25/2), Marek Čelůstka (1/0), Bronislav Červenka (26/0), Václav Činčala (24/5), Roman Dobeš (12/0), Tomáš Dujka (13/0), Tomáš Janíček (24/0), Jan Jelínek (5/0), Jan Kraus (28/6), Zdeněk Kroča (29/2), Edvard Lasota (5/0), Josef Lukaštík (25/2), Lukáš Opiela (20/0), Aleš Pikl (9/0), Juraj Škripec (18/0), Jaroslav Švach (28/2), Vlastimil Vidlička (26/0), Vít Vrtělka (27/1), Václav Zapletal (22/2), Ivo Zbožínek (10/2), Jan Žemlík (10/2) – trenér Lubomír Blaha st., asistenti Marek Kalivoda a Pavel Hoftych
1. FC Brno
Peter Brezovan (7/0/1),
Martin Lejsal (12/0/4),
Michal Václavík (12/0/3) –
Libor Baláž (21/2),
Aleš Besta (24/5),
Jaroslav Černý (28/2),
Marián Had (11/0),
Lukáš Hlavatý (5/0),
Mario Holek (23/2),
David Horejš (22/1),
Zdeněk Houšť (2/0),
Filip Chlup (15/0),
Petr Krátký (3/0),
Martin Kuncl (11/0),
Pavel Mezlík (25/3),
Radek Mezlík (4/0),
Petr Musil (2/0),
Zdroj:https://cs.wikipedia.org?pojem=Gambrinus_liga_2005/2006
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antény
Chemické zdroje elektriny
Chladenie v elektrotechnike
Elektrická sústava automobilu
Elektrická trakcia
Elektrické prístroje
Elektrické súčiastky
Elektrické spotrebiče
Elektrické stroje
Čítanie (elektrotechnika)
Činný výkon
Štatistická dynamika
Živý vodič
Admitancia
Antiparalelné zapojenie
Asynchrónny motor
Blúdivý prúd
Bočník (elektrotechnika)
Diak (polovodičový prvok)
Displej s kvapalnými kryštálmi
Elektrická inštalácia
Elektrická rezonancia
Elektrická sila
Elektrická vodivosť
Elektrické zariadenie
Elektrický obvod
Elektrický zvonec
Elektroenergetika
Elektromer
Elektrometer
Elektromobil
Elektromotor
Elektromotorické napätie
Elektrotechnický náučný slovník
Elektrotechnika
Elektrotechnológia
Fázor
Faradayova klietka
Frekvencia (fyzika)
Graetzov mostík
Impedancia
Indukčnosť
Induktancia
Istič
Izolácia (elektrotechnika)
Izolant
Jadro vodiča
Jednobran
Jednosmerný prúd
Joulovo teplo
Katóda
Koaxiálny kábel
Kompenzácia účinníka
Konduktometria
Konektor (elektrotechnika)
Korónový výboj
Lanko (elektrotechnika)
Leptanie
Logické hradlo
Magnetická susceptibilita
Magnetizácia (veličina)
Merný elektrický odpor
Mobilné zariadenie
Napájací zdroj
Napäťový chránič
Napäťový násobič
Nortonova veta
Odpínač
Odpojovač
OLED
Olovený akumulátor
Paralelné zapojenie
Peltierov článok
Plošná hustota elektrického prúdu
Poistka (elektrotechnika)
Posuvný prúd
Prúdový chránič
Prenosové médium
Prieletový klystrón
Primárny elektrochemický článok
Reaktancia
Rekuperácia (dopravný prostriedok)
Relé
Reproduktorová výhybka
Rezistancia
Rozhranie (interface)
Sériové zapojenie
Seebeckov jav
Sekundárny elektrochemický článok
Settopbox
Skrat
Sonar
Spínač
Spínaný zdroj
Straty v mikropásikových vedeniach
Striedavý prúd
Stupeň ochrany krytom
Svetelná výbojka
Symetrizačný člen
Technická normalizácia
Tepelné relé
Tepelne vodivostný detektor
Termočlánok
Théveninova veta
Transformátor
Transformátor s fázovou reguláciou
Trojfázová sústava
Tuhá fáza (elektronika)
Tyratrón
Usmerňovač (elektrotechnika)
Uzemnenie
Uzol (vodiče)
Vírivý prúd
Výbojka
Varistor
Ventilátor
Vodič (elektrotechnika)
Voltov stĺp
Vstavaný systém
Zásuvka (elektrotechnika)
Zdroj (elektrotechnika)
Zisk antény
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk