A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2002 zóny UEFA určila 13 účastníků finálového turnaje a jednoho účastníka mezikontinentální baráže se třetím celkem zóny AFC. Evropská kvalifikace začala v srpnu 2000 po Mistrovství Evropy ve fotbale 2000. Celkem 50 reprezentací bylo rozlosováno do 9 skupin po 6, resp. 5 týmech. Vítězové skupin postoupili přímo na MS. Jeden z celků na druhých místech byl náhodně vylosován do mezikontinentální baráže proti třetímu celku z Asie. Zbylá osmička týmů na druhých místech se utkala v baráži o zbylé 4 místenky na závěrečném turnaji.
Skupina 1
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rusko | 10 | 7 | 2 | 1 | 18 | 5 | 13 | 23 |
Slovinsko | 10 | 5 | 5 | 0 | 17 | 9 | 8 | 20 |
Jugoslávie | 10 | 5 | 4 | 1 | 22 | 8 | 14 | 19 |
Švýcarsko | 10 | 4 | 2 | 4 | 18 | 12 | 6 | 14 |
Faerské ostrovy | 10 | 2 | 1 | 7 | 6 | 23 | -17 | 7 |
Lucembursko | 10 | 0 | 0 | 10 | 4 | 28 | -24 | 0 |
Skupina 2
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Portugalsko | 10 | 7 | 3 | 0 | 33 | 7 | 26 | 24 |
Irsko | 10 | 7 | 3 | 0 | 23 | 5 | 18 | 24 |
Nizozemsko | 10 | 6 | 2 | 2 | 30 | 9 | 21 | 20 |
Estonsko | 10 | 2 | 2 | 6 | 10 | 26 | -16 | 8 |
Kypr | 10 | 2 | 2 | 6 | 13 | 31 | -18 | 8 |
Andorra | 10 | 0 | 0 | 10 | 5 | 36 | -31 | 0 |
Skupina 3
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dánsko | 10 | 6 | 4 | 0 | 22 | 6 | 16 | 22 |
Česko | 10 | 6 | 2 | 2 | 20 | 8 | 12 | 20 |
Bulharsko | 10 | 5 | 2 | 3 | 14 | 15 | -1 | 17 |
Island | 10 | 4 | 1 | 5 | 14 | 20 | -6 | 13 |
Severní Irsko | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 12 | -1 | 11 |
Malta | 10 | 0 | 1 | 9 | 4 | 24 | -20 | 1 |
Skupina 4
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Švédsko | 10 | 8 | 2 | 0 | 20 | 3 | 17 | 26 |
Turecko | 10 | 6 | 3 | 1 | 18 | 8 | 10 | 21 |
Slovensko | 10 | 5 | 2 | 3 | 16 | 9 | 7 | 17 |
Makedonie | 10 | 1 | 4 | 5 | 11 | 18 | -7 | 7 |
Moldavsko | 10 | 1 | 3 | 6 | 6 | 20 | -14 | 6 |
Ázerbájdžán | 10 | 1 | 2 | 7 | 4 | 17 | -13 | 5 |
Skupina 5
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Polsko | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 11 | 10 | 21 |
Ukrajina | 10 | 4 | 5 | 1 | 13 | 8 | 5 | 17 |
Bělorusko | 10 | 4 | 3 | 3 | 12 | 11 | 1 | 15 |
Norsko | 10 | 2 | 4 | 4 | 12 | 14 | -2 | 10 |
Wales | 10 | 1 | 6 | 3 | 10 | 12 | -2 | 9 |
Arménie | 10 | 0 | 5 | 5 | 7 | 19 | -12 | 5 |
Skupina 6
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Chorvatsko | 8 | 5 | 3 | 0 | 15 | 2 | 13 | 18 |
Belgie | 8 | 5 | 2 | 1 | 25 | 6 | 19 | 17 |
Skotsko | 8 | 4 | 3 | 1 | 12 | 6 | 6 | 15 |
Lotyšsko | 8 | 1 | 1 | 6 | 5 | 16 | -11 | 4 |
San Marino | 8 | 0 | 1 | 7 | 3 | 30 | -27 | 1 |
Skupina 7
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Španělsko | 8 | 6 | 2 | 0 | 21 | 4 | 17 | 20 |
Rakousko | 8 | 4 | 3 | 1 | 10 | 8 | 2 | 15 |
Izrael | 8 | 3 | 3 | 2 | 11 | 7 | 4 | 12 |
Bosna a Hercegovina | 8 | 2 | 2 | 4 | 12 | 12 | 0 | 8 |
Lichtenštejnsko | 8 | 0 | 0 | 8 | 0 | 23 | -23 | 0 |
Skupina 8
Tým | Z | V | R | P | GV | GI | +/- | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Itálie | 8 | 6 | 2 | 0 | 16 | 3 | 13 | 20 |
Rumunsko | 8 | 5 | 1 | 2 | 10 | 7 | 3 | 16 |
Gruzie | 8 | 3 | 1 | 4 | 12 | 12 | 0 | 10 |
Maďarsko | 8 | 2 | 2 | 4 | 14 | 13 | 1 | 8 |
Litva | 8 | 0 | 2 | 6 | 3 | 20 | -17 | 2 |