A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Toto je seznam poslanců Poslanecké sněmovny Říšské rady ve funkčním období 1861–1865. Zahrnuje všechny členy Poslanecké sněmovny rakouské (pro neúčast uherských poslanců s výjimkou poslanců ze Sedmihradska fakticky jen předlitavské) Říšské rady v I. funkčním období od ustavení Říšské rady v roce 1861 až do roku 1865 (Říšská rada nebyla v tomto období volena ještě přímo, ale fungovala jako sbor delegátů vysílaných jednotlivými zemskými sněmy). Funkční období sněmovny zahrnovalo tři zasedání (od 29. dubna 1861 do 18. prosince 1862 I. zasedání, od 17. června 1863 do 15. února 1864 II. zasedání a od 12. listopadu 1864 do 27. července 1865 III. zasedání).
Seznam poslanců
Jméno | Korunní země | Kurie | Volební obvod | Poznámka |
---|---|---|---|---|
Aichenegg Jakob von | Korutany | městská / obchodních a živn. komor | 17. 6. 1863 složil slib. | |
Alberti Vincenzo degli | Dalmácie | obchodních komor | ||
Aldulean Ioan | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib. | ||
Alesani Hieronymus | Dalmácie | 12. 11. 1864 složil slib. | ||
Althann Karl von | Čechy | velkostatkářská | ||
Bachofen von Echt Clemens | Čechy | měst a průmysl. míst | ||
Bariț George | Sedmihradsko | 23. 10. 1863 složil slib, 9. 1. 1865 opětovně složil slib. | ||
Bayer Joseph Ludwig | Štýrsko | velkostatkářská | ||
Becher Franz | Čechy | 17. 6. 1863 složil slib. | ||
Begna Possedaria Cosimo | Dalmácie | 21. 11. 1864 složil slib. | ||
Belcredi Richard | Slezsko / Čechy | velkostatkářská | Rezignace oznámena na schůzi 10. 2. 1864, 21. 11. 1864 opětovně složil slib, nyní jako poslanec za velkostatkářskou kurii z Čech. | |
Bendella Theophil | Bukovina | velkostatkářská | ||
Bernhard Athanasius | Čechy | velkostatkářská | ||
Bethmann Alexander von | Čechy | velkostatkářská | 12. 11. 1864 složil slib. | |
Bętkowski Nikodem | Halič | městská | Wieliczka | 19. 10. 1864 zemřel. |
Bilewicz Valentin | Halič | venkovských obcí | okres Mostyska | 3. 5. 1861 složil slib. |
Bílý Jan | Morava | venkovských obcí | Brno okolí, Tišnov, Ivančice | Rezignace oznámena na schůzi 22. 11. 1864. |
Binder Michael | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib. | ||
Bocheński Alojzy | Halič | velkostatkářská | 11. 5. 1861 složil slib. | |
Bohatielu Alexander | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib, 21. 11. 1864 opětovně složil slib. | ||
Bologa Iacob | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib. | ||
Bonda Orsato | Dalmácie | 5. 12. 1864 složil slib. | ||
Brán-Pap de Temény Ioan | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib, 21. 11. 1864 opětovně složil slib. | ||
Brauner František August | Čechy | venkovských obcí | Přeštice, Nepomuk | 2. 5. 1861 složil slib, zánik mandátu pro absenci oznámen na schůzi 14. 7. 1863. |
Brestel Rudolf von | Dolní Rakousy | 12. 11. 1864 složil slib. | ||
Breuner-Enckevoirth August | Dolní Rakousy | velkostatkářská | ||
Brinz Alois | Čechy | měst a průmysl. míst | okres Karlovy Vary a Jáchymov | |
Brolich Johann | Kraňsko | městská | Radovljica, Tržič, Kamnik | |
Brosche Karl Eduard | Čechy | obchodních komor | Praha | Rezignace oznámena dopisem 19. 10. 1864. |
Bujas Simeone | Dalmácie | venkovských obcí | Šibenik | |
Burger Friedrich Moritz von | Istrie | městská | 4. 11. 1861 složil slib. | |
Buteanu de Nagy-Somkut Ladislaus | Sedmihradsko | 12. 11. 1864 složil slib. | ||
Cielecki Włodzimierz | Halič | velkostatkářská | 11. 5. 1861 složil slib. | |
Cipariu Timotei | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib. | ||
Clam-Martinic Jindřich Jaroslav | Čechy | velkostatkářská | Rezignace oznámena dopisem 23. 9. 1862. | |
Consolati Vincenzo | Tyrolsko | 14. 7. 1863 složil slib, 16. 12. 1863 zemřel. | ||
Conti Stefano | Terst | 17. 6. 1863 složil slib. | ||
Černe Anton | Gorice | okres Komen a Sežana | ||
Čupr František | Čechy | venkovských obcí | Vysoké Mýto, Skuteč, Hlinsko | |
Dabon Claudius | Horní Rakousy | venkovských obcí | ||
Daubek Eduard | Čechy | velkostatkářská | ||
Demel von Elswehr Johann | Slezsko | městská | Těšín a další města | |
Derbič Jožef | Kraňsko | venkovských obcí | Kranj, Lac, Tržič | [1] |
Descovich Giuseppe | Dalmácie | 27. 6. 1863 složil slib. | ||
Desfours-Walderode Franz | Čechy | velkostatkářská | 17. 6. 1863 složil slib. | |
Deschmann Karl[2] | Kraňsko | městská | Idrija | |
Dietl Józef | Halič | velkostatkářská | 27. 5. 1861 složil slib. | |
Difnico Melchiorre | Dalmácie | [3] 15. 9. 1863 složil slib. | ||
Doblhoff Anton | Dolní Rakousy | venkovských obcí | Wiener Neustadt | |
Dobrila Juraj | Istrie | virilista | 4. 11. 1861 složil slib. | |
Dobrzański Aleksander | Halič | velkostatkářská | ||
Dreher Anton | Dolní Rakousy | venkovských obcí | Bruck an der Leitha | 26. 12. 1863 zemřel. |
Dunca Paul | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib. | ||
Dvořák Šimon | Čechy | měst a průmysl. míst | Hořovice, Beroun, Radnice, Rokycany | Rezignace oznámena dopisem 30. června 1863. |
Dzieduszycki Kazimierz Adam | Halič | velkostatkářská | 11. 5. 1861 složil slib, rezignace oznámena dopisem 30. 9. 1863. | |
Edlbacher August st. | Horní Rakousy | venkovských obcí | 1862 zemřel. | |
Eder Franz Albert | Salcbursko | tržní obce | Golling, Abtenau, Kuchl | |
Eder Wilhelm | Dolní Rakousy | velkostatkářská | ||
Eichhoff Josef von | Morava | velkostatkářská | 17. 6. 1863 složil slib. | |
Eiselsberg Guido von | Horní Rakousy | velkostatkářská | ||
Eránosz Jeremiás | Sedmihradsko | [4]20. 10. 1863 složil slib. | ||
Eyrl Eduard von | Tyrolsko | velkostatkářská | 2. 5. 1861 složil slib. | |
Eyssert Adalbert | Čechy | venkovských obcí | Rumburk, Varnsdorf | |
Faber Karel | Čechy | venkovských obcí | Kutná Hora | Z politických důvodů se nedostavil do sněmovny, přičemž dopis v tomto smyslu byl na schůzi 5. 12. 1864 vyhodnocen jako rezignace na mandát. |
Filtsch Josef Stanislav | Sedmihradsko | 12. 11. 1864 složil slib. | ||
Fischer Alois | Tyrolsko | venkovských obcí | Ried, Nauders | |
Fischer Karl Heinrich | Čechy | velkostatkářská | ||
Fleckh Johann | Štýrsko | města a tržní obce | ||
Fleischer Wenzel | Čechy | měst a průmysl. míst | Litoměřice, Lovosice | |
Friedenfels Eugen von | Sedmihradsko | 20. 10. 1863 složil slib, 12. 11. 1864 opětovně složil slib. | ||
Froschauer Sebastian von | Vorarlbersko | městská | Bregenz | |
Girardelli Carlo | Terst | městská | ||
Giskra Karl | Morava | městská | Brno | |
Gleispach Karl Josef | Štýrsko | města a tržní obce | 2. 5. 1861 složil slib. | |
Gorjup Anton | Gorice | velkostatkářská | ||
Grebmer zu Wolfsthurn Eduard von | Tyrolsko | venkovských obcí | Bruneck, Taufers | 27. 5. 1861 složil slib. |
Greuter Josef | Tyrolsko | 12. 11. 1864 složil slib. | ||
Grocholski Kazimierz | Halič | velkostatkářská | Zdroj:https://cs.wikipedia.org?pojem=Seznam_poslanců_Poslanecké_sněmovny_Říšské_rady_(1861–1865)